O nas Gastronomia Konferencje Atrakcje Oferty specjalne Ferie z wnukiem 2019 Nasi partnerzy Koperta Życia Regulaminy Oferty pracy Polityka jakości polski deutsch english
Wczasy Odnowa biologiczna Turnus rehabilitacyjny NFZ Cennik Kontakt

Koperta Życia

Koperta Życia

Czym jest „koperta życia”?

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy DOZAMEL w Kołobrzegu od marca 2017 roku propaguje akcję „Koperta życia”, informując o jej celu oraz rozdając swoim gościom i kuracjuszom potrzebne materiały.

„Koperta życia” to ogólnopolska akcja skierowana do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, potwierdzonych podpisem i pieczątką lekarza, tj. o przyjmowanych lekach i alergiach na leki, a także kontaktów do najbliższych oraz danych osobowych, w tym numeru pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w domu w miejscu, które jest łatwo dostępne, np. przypięty magnesem do drzwi lodówki. Prawidłowo wypełniona karta może pomóc uratować życie

 

„Kopertę życia” otrzymuje każdy Senior na zakończenie pobytu w naszym Ośrodku. Do każdej „Koperty życia” zawsze dodajemy magnes z logo Ośrodka i zdjęciem Kołobrzegu.

 

Pakiet „Koperta życia” zawiera:

  • tekturową kopertę,
  • kartę informacyjną (do wpisania informacji o stanie zdrowia jej posiadacza oraz przyjmowanych lekarstwach i osobach które należy zawiadomić w razie potrzeby).
  • magnes na lodówkę z logo Ośrodka DOZAMEL.

 

Instrukcja postępowania z „Kopertą życia”:

  1. Wypełnij kartę informacyjną z pomocą swojego lekarza bezpośredniego kontaktu
  2. Umieść kartę informacyjną w kopercie
  3. Przyczep kopertę magnesem na lodówce
  4. Pamiętaj o aktualizacji informacji zawartych w kopercie – co najmniej raz w roku.

 

Nową kartę informacyjną można pobrać z boku strony w sekcji „Pobierz pliki” lub odwiedzić ponownie nasz Ośrodek. Serdecznie zapraszamy!

 

Atrakcje w okolicy